Фотопроект “Миколаїв змінюється”- каплиця “Писанка”

На черзі наступний об’єкт нашого вже традиційного фотопроекту «Миколаїв змінюється». У цій статті презентуємо Вам найбільш відому візитівку міста – каплицю «Писанка», що височіє на горі Високий камінь. Унікальна архітектурна пам’ятка міста збудована у 2002 році.

 Архітектура будівлі викликає особливий захват, каплиця виконана у вигляді великого розписаного пасхального яйця – «писанки», а обраний орнамент є древнім сакральним візерунком. Щоб дістатися до каплиці необхідно подолати немалу висоту. Особливість рельєфу гори не дозволяє проїжджати по ній ні автомобілем, ні іншим транспортом, за виключенням зі сторони вул. Радів. Саме з цієї причини архітектор Андрій Величко вибрав для свого творіння гору «Високий камінь». Щоб потрапити всередину храму, необхідно пройти по вузькій стежці, вздовж якої встановлено 14-ть хрестів – стацій. Саме тут щороку парафіяни усіх конфесій збираються на «хресну дорогу».  

За 16-ть років свого існування каплиця зазнала певних руйнувань,  особливо сходи, які за стільки років добряче зносились, а керамічна плитка, якою були замощені сходи, відшарувалась. На світлині зверху Ви бачите стан сходів до початку ремонтних робіт.

На щастя, зусиллями місцевих підприємців (ФОП Коваль, ФОП Демко, “Русин-О”) наприкінці минулого року  розпочались ремонтні роботи по благоустрою. На зібрані кошти в сумі 28 тис. грн. придбали будівельні матеріали та плитку для замощення сходів.

Під час ремонту для зручності додали ще два ряди сходів. З настанням зимових холодів роботи призупинили. Наразі відремонтована лише частина сходів, іншу планують завершити цього року, адже для закінчення ремонтних робіт потрібні ще додаткові кошти, які зібрали парафіяни. За словами пана Тараса Демка, вже закупили частину матеріалів, і незабаром приступлять до робіт. На світлині знизу Ви бачите частину відремонтованих сходів.

До слова, цьогоріч планують також оновити хрести, деревину для яких безоплатно погодився  надати керівник «Галсільліс» Юрій Плішило.

Любов Добжанська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *