У першому півріччі 2018 року миколаївчани придбали алкоголю і цигарок на суму 10 млн. грн!!!

Цю інформацію офіційно оприлюднив голова Миколаївської міської ради  А. Щебель на черговому засіданні Громадської ради при Миколаївській РДА, відповідаючи на питання про сплату акцизного податку торговими об’єктами міста. Мова йде лише про офіційний продаж підакцизних товарів з використанням касового апарату. Залишається лише здогадуватись, якою ж є справжня  і реальна цифра?

Людоньки, та ми спиваємось!

Таким було моє перше враження, коли міський голова Андрій Щебель оприлюднив інформацію по сплаті акцизу. Тут, мабуть варто врахувати різдвяні, пасхальні, зелені свята – “сезони застіль”.

Мова йшла про сплату акцизного податку на алкогольні та тютюнові товари. До цієї категорії оподаткування також входить податок і на заправні станції. Останні на території Миколаївської міської ради відсутні.

«Акцизний податок – це один з основних податків, який наповнює міський бюджет. Для нашого міста він складає близько 1 млн. грн. в рік. Це лише з алкоголю та тютюну – 5 % від реалізованої продукції. До прикладу, якщо вартість пляшки горілки 100 грн., то 5 грн. з однієї пляшки потрапляє до місцевого бюджету при умові офіційного продажу. На кінець червня Миколаївська міська рада отримала 524 тис. грн. акцизного податку. Якщо порахувати, то за півроку Миколаїв купив алкоголю та тютюну на суму 10 млн. грн (!). Проте є ряд підприємств, які змушують замислитись. Я порушив питання сплати акцизного податку такими об’єктами як пивні павільйони, адже на сьогодні пиво є акцизним товаром, на законодавчому рівні воно визнане алкоголем. Жоден з павільйонів, що розміщується у місті немає касового апарату, як податковій визначити  відсоток- невідомо. Проте є в місті чимало підприємств, які не мають касових апаратів і здійснюють свою діяльність, продаючи алкоголь. Є питання до закладів ресторанного типу  та кафе. Проглядаючи сплату податку, складається враження, що вони практично взагалі не продають алкоголю. Чому два сусідні магазини, які продають алкоголь сплачують кардинально різні суми: один 15 тис. в місця інший – геть мізерні кошти – це питання для роздумів відповідних контролюючих служб.» – зауважив міський голова А. Щебель.

Учасники Громадської ради закликали міського голову оприлюднити офіційно у ЗМІ чи на сайті мерії списки по сплаті податку. Тож з питанням оприлюднення вирішили звернутись до відповідних органів.

Любов Добжанська

Світлина ілюстративна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *