У м. Миколаєві 10 учасників АТО стали власниками земельних ділянок під забудову

Землевпорядник Миколаївської міської ради Галина Ривко розповіла редакції “Миколаївських Вістей”, що ще 60 аналогічних рішень наразі перебувають в процесі підготовки, тож на наступні чергові сесії, які відбудуться в жовтні та в листопаді, загалом ще 60 учасників АТО також отримають свої земельні ділянки в урочищі «Ксєнже» і зможуть приступити до забудови.
Ще з 2014 року як тільки Росія вторглась на схід України, відважні чоловіки міста й району одразу ж стали на захист держави. Таких мужніх воїнів у Миколаєві більше сотні, у Миколаївському районі – понад 300 учасників АТО. За свої бойові заслуги атовцям гарантоване законне право на першочергове отримання земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво, садівництво тощо. Тож з 2014 року до мерії почастішали заяви на отримання земельних ділянок. Ніхто тоді й гадки не мав, що АТО триватиме дотепер, тож приймали заяви від атовців не тільки з м. Миколаєва, а й з усього Миколаївського району та інших міст. Проте, згодом, земля стала предметом маніпуляцій та спекуляцій і у 2016 році було прийнято рішення про прийом заяв лише від атовців з м. Миколаєва. Паралельно, ще з 2014 року, запитом депутата попередньої каденції Олега Ясеницького квартал «Ксєнже» було «зарезервовано» для учасників АТО. Більше трьох років бюрократичних лабіринтів довелось пройти Асоціації учасників АТО, щоб завершити проект індивідуальної забудови в урочищі «Ксєнже».
Передостанньою сходинкою на шляху до отримання земельної ділянки є рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування житлового будинку. 10 таких кульмінаційних рішень на 43-й черговій сесії, що відбулась 26 вересня, підтримали депутати Миколаївської міської ради. Наступний крок для учасників АТО – з рішенням сесії звернутись в Центр надання адміністративних послуг та зареєструвати право власності на земельну ділянку у встановленому законодавством порядку.
Землевпорядник Миколаївської міської ради Галина Ривко розповіла, що ще 70 аналогічних рішень наразі перебувають в процесі підготовки, тож на наступні чергові сесії, які відбудуться в жовтні та в листопаді, загалом 60 учасників АТО отримають свої земельні ділянки в урочищі «Ксєнже» і зможуть приступити до забудови.
До слова, іменами відомих миколаївчан названі 8 вулиць, які запроектовані в кварталі індивідуальні забудови в урочищі «Ксєнже». Нові вулиці отримають імена отця Андрія Іщака, Зіновія Локача, Ярослава Гнатіва, Дмитра Дзюрака, Григорія Величка, Станіслава Скарбека, Копачів, Героїв УПА та вул. Небесної Сотні.
Любов Добжанська
Світлина ілюстративна