7 лютого 2019 року о 00 год. 31 хв. надійшло повідомлення, що в с. Більче Миколаївського району в приватному житловому будинку попередньо, смертельно отруївся чоловік 1975 року народження. Причина отруєння встановлюється.

Чадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Через це людина гине як від задухи.

Оксид вуглецю — кров’яна отрута, яка викликає загальне отруєння організму при дії виключно крізь органи дихання. Головна небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).

           В зв’язку з тим, що органи дихання і очі не відчувають присутності оксиду вуглецю, отруєння проходить зовсім непомітно. Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, у гаражах. Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота; задуха; потьмарення свідомості; м’язова слабість; червоний колір обличчя; тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

 З початку року на території області внаслідок отруєння чадним газом загинуло 5 осіб та доставлено в лікувальні заклади 58 осіб, з них 18 дітей.

Інспектор  19 ДПРЧ

ГУ ДСНС України у Л/о

старший лейтенант служби ЦЗ                                       В.В. Томілов