Миколаїв –  містечко невелике, проте активних, творчих, і креативних людей тут ніколи не бракувало. В місті успішно діють та розвиваються різноманітні сфери:  спорт, культура, творчість, активне дозвілля. Та, на жаль, для останнього в місті давно бракує простору. Окрім двох парків (авт.- парку 400-річчя та центрального парку на пл. Ринок), скверу позаду міського Палацу культури та центральної площі (авт.- майдану Незалежності) молоді, сім’ям з дітьми, людям похилого віку на вихідні дні буває вкрай важко знайти бодай одну вільну лавочку чи затишну місцину на свіжому повітрі, щоб спокійно погомоніти та відпочити від гамірної метушні.

  На щастя, простір для відпочинкової алеї у місті вдалось знайти. Мова йде про територію прилеглу до житлового будинку Д. Галицького 17, Миколаївської ЗОШ №1  та території храму Успіння Пресвятої  Богородиці.  Минулого року цю територію спільними зусиллями місцевих комунальників та парафіяльної громади вдалось очистити від чагарників, а надалі було б логічно зробити там прекрасну відпочинкову алею.  Саме таку креативну ідею на зустрічі з громадськими організаціями та молоддю міста озвучила представниця ініціативної групи – місцева художниця Романа Федорів, яка очолює Громадську організацію «Спілка художників Миколаївщини» та художню студію «Моя палітра».  Звісно така чудова ідея знайшла підтримку в активної молоді, яка відзначила, що у місті бракує художньо облаштованої відпочинкової алеї. Романа Федорів презентувала присутнім ескіз-проект (авт.- на світлині).

Як бачать алею ідейні натхненники? «Це буде не просто алея, засаджена деревами із зручними лавочками та красивими квітниками , алея також повинна бути місцем пам’яті: від великих уродженців Миколаївської землі до маленьких жителів міста, які будуть тут зростати. Дітки згадуватимуть, яке деревце спільно посадили, які квіти разом висадили, а відтак берегтимуть свої дитячі спогади і алею» – розповідає Рома Федорів.

До слова, фінансово підтримати ідею облаштування у місті відпочинкової алеї вже зголосились кілька місцевих меценатів, серед яких голова місцевого осередку  українського товариства мисливців і рибалок Михайло Адам, керівництво ТзОВ «Гірничовидобувна компанія «СДК». У Миколаївській міській раді також висловили підтримку креативним ідеям на благо міста, голова міста Андрій Щебель запевнив, що готовий усіма можливими ресурсами допомагати втіленню ідеї.

 Миколаївчан же закликають до обговорення ідейного проекту та висловлення власного бачення відпочинкової алеї міста.