Я – Олег Дуда, лікар за спеціальністю та українець за народженням. І я хочу звернутися до вас щиро та без пафосу. Цього року я прийняв рішення балотуватися у депутати Верховної Ради по 123 одномандатному округу у Львівській області. Ви можете запитати: «Чому ж лікар-хірург вирішив піти у народні депутати?» І я відповім – це рішення було не простим для мене. Усе життя я працюю лікарем. Ця робота відповідальна і не проста. Однак, в житті кожної людини настає переломний момент, коли хочеться зробити ще більше, але ти розумієш, що від тебе, звичайного лікаря, мало що залежить.

Як лікар, я звик багато працювати. Я звик до боротьби, адже праця лікарів – це щоденна боротьба за життя. Щодня мені доводиться приймати важкі рішення і брати на себе відповідальність за життя та здоров’я людей. Я готовий перенести цю відповідальність у стіни парламенту.

Тому я вирішив балотуватися у народні депутати і 21 липня ви побачите моє прізвище у своїх бюлетенях для голосування. Чи виберете ви мене залежить від вас. Однак, я хочу звернутися до усіх вас! Я закликаю прийти на вибори і проголосувати. Реалізуйте своє виборче право громадян України, адже саме ви є єдиним джерелом влади в нашій державі. Не президент, не народні депутати, не чиновники, а саме ви! Тому ваш голос є важливим і визначальним для цілої держави.

Ми живемо у непевний та тривожний час складної економічної та безпекової ситуації. У час, коли в Україні триває війна, коли щодня гинуть найкращі діти України. Я б лукавив, якби обіцяв вам зупинити війну, адже це було б обманом. Я не хочу вас обманювати, я хочу жити і працювати чесно. Я хочу працювати разом із вами і для вас. Так, ми не зупинимо війну до того часу, поки Росія не забере своїх військ із українського Донбасу. Не варто нагадувати те, що наш ворог розуміє лише мову сили і нам не можна бути слабкими. Саме тому нам так важливо продовжити рух у НАТО та ЄС. Наша армія, яка щодня робить неможливе, аби лише подарувати безпеку для свого народу, повинна розвиватися. Вона повинна бути захищеною і забезпеченою згідно з стандартами НАТО. Ми зможемо досягнути цього разом із нашими м і ж н а р од н и м и партнерами, ми зможемо зупинити агресора. Але для цього потрібно не відступати від п р о к л а д е н о г о курсу. Нам потрібно рухатися в ЄС та НАТО.

Поруч із б е з п е к о в о ю ситуацією не можу не згадати про загрози та виклики, які постають сьогодні в тилу української армії. Вперше за останні п’ять років з’явилася реальна небезпека пророс і йського реваншу. І мене, як українця, це особливо непокоїть. Наступ на мову та наші цінності, загроза декомунізації та люстрації – все це стає реальністю і перекреслює той подвиг, який у 2014 році здійснили українці на Майдані. Я не хочу допустити цього і я готовий боротися, аби ми не скотилися у прірву, яку готують нам реваншистські сили та посіпаки Кремля.

Я хочу звернутися до нашої молоді, реалізуйте своє право голосу. Не дозволяйте маніпулювати собою! Ви – авангард і майбутнє України, а тому від вас залежить, як Україна розвиватиметься та рухатиметься вперед. Не політики вирішуватимуть це, а саме ви – на виборах. Не відмовляйтесь від свого виборчого права і зробіть вибір, адже саме ваш голос може стати визначальним.

За час виборчої кампанії я провів сотні зустрічей із людьми і хочу подякувати кожному, хто приходив на ці зустрічі і задавав свої питання. Усіх турбує медицина та освіта. Прикро, що за 28 років незалежності народні обранці, за яких ми віддавали свої голоси, так і не зуміли залікувати ці больові точки. Можливо саме зараз настав час змінити все. Протягом своєї професійної лікарської діяльності я об’їздив понад 20 країн світу. Там я навчався і переймав досвід закордонних колег, а тому дійсно хочу, аби українці отримували таку ж якісну медичну допомогу, як і європейці. Я хочу, щоб люди не чекали на «швидку допомогу» годинами. Хочу, щоб життя і здоров’я українці в Україні було найбільшим пріоритетом! Настав час змін ми стаємо свідками творення нової сторінки нашої історії. Тільки спільно з вами вдасться заповнити цю сторінку позитивним змістом. Без права на помилку!

З повагою, Олег ДУДА