Перший у світі, другий – в Україні! 10-річний Сашко Гелета з Миколаєва переміг на міжнародному тенісному чемпіонаті в Дюссельдорфі

На такому високому рівні миколаївські спортсмени ще ніколи не грали.

Та це вдалось 10-річному Олександру Гелеті з Миколаєва на Міжнародному турнірі з настільного тенісу Andro Kids Open -2019. Це популярний дитячий чемпіонат, який щороку збирає тисячі професійних гравців  малої ракетки з усього світу на одному величезному майданчику у німецькому місті Дюссельдорф. Для юних тенісистів Andro Kids Open – це аналог Чемпіонату світу з футболу, тільки в галузі настільного тенісу. За звання переможців змагались, ви тільки уявіть собі 1400 (!) учасників дев’яти різних вікових категорій (від 2002 року  до 2010 року) з 50 країн світу!!!  Одночасно в залі було задіяно 100 столів, де змагались і хлопчики, і дівчатка.

 10-річний Сашко Гелета виступав у віковій категорії 2009 року народження. Його суперниками у віковій категорії було більше 80 професійних учасників високого рівня. Ще б пак: на таких потужних чемпіонатах слабких аматорів не зустрінеш.

До редакції завітала мати Сашка Наталя Гелета та наставник, перший тренер юного чемпіона Мар’ян Яцишин, щоб поділитись своїми враженнями та емоціями з чемпіонату Andro Kids Open -2019, що відбувався нещодавно у німецькому місті Дюссельдорф.

«Змагання велись в особистих зустрічах і парних зустрічах. В особистому заліку Сашко виборов І місце, де переміг хлопчика з Німеччини, у парному заліку з німецьким хлопчиком зайняв ІІ місце, де команда поступились суперникам з Якутії. До слова, серед учасників ми познайомились з командою з Якутії, ці відважні хлопці тиждень долали більше 10 тис. км, щоб потрапити на такий потужний чемпіонат високого рівня. Спілкувались між собою учасники здебільшого англійською, та найбільше спортивною мовою, тобто мовою жестів» – ділиться враженнями Мар’ян Яцишин.

Мати юного чемпіона Наталя Гелета розповідає, що для хлопчика це грандіозний досвід. «Це наш перший закордонний чемпіонат та ще й такого потужного рівня. Тепер у сина з’явився стимул ще краще вчити англійську мову. На змаганнях дуже вразила організація заходу, тут було все продумано до дрібниць: і змагання, відпочинок, і час, щоб відволіктись. І що цікаво – жодних довгих, офіційних, нудних промов. Натомість були і конкурси, і танцювальні флеш-моби, і лотереї, де діти могли виграти спортивний інвентар від фірми –організатора.

Важко кількома словами передати ту неймовірну атмосферу, яка панувала на чемпіонаті, ми не відчували суперництва, а лише дитячу щирість та справжні спортивні емоції. Були моменти радості і розчарування,  сльози успіху і поразки, але не було агресії, сварок чи непорозумінь». Наталя Гелета показує відео, яке відзняла на мобільний телефон – направду масштаби вражають, кількість учасників нагадує велетенський спортивний мурашник, де легко розгубитись. Проте спортивний зал був розділений на сектори, за які відповідали організатори і де все чітко і зрозуміло було навіть для дітей. От, що значить німецький підхід до справи.

«А ще нам вдалось зустрітись та навіть зробити фото і взяти автограф у дворазового чемпіона світу Тіма Болла – це як Мессі у футболі. Більше того для дітей під час спортивних пауз придумали таку цікаву атракцію – піаніно поділили навпіл тенісною сіткою і діти по колу по одному удару відбивали м‘ячика з самим Тімом Боллом, тобто діти могли зіграти з зіркою світового настільного тенісу» – не стримує захвату Наталя Гелета.

Чемпіонство – не щасливий випадок, а результат постійної праці

У цьому переконані і мати юного чемпіона, і перший тренер Мар’ян Яцишин. Наталя Гелета розповідає, що привела хлопчика до спортивного відділення настільного тенісу ще зовсім дошкільнятком, у 4, 5 роки. У Миколаєві Сашко посилено займався до 6, 5 років у Мар’яна Яцишина, а далі і дотепер займається у СДЮСШ м. Львова – «Прудкий м’яч» у тренерки Сидорко Анжели. Чотири рази на тиждень хлопчик їде до Львова, щоб вдосконалювати свою майстерність та по кілька годин проводить перед дзеркалом з ракеткою. Так, саме перед дзеркалом – це такий популярний прийом – імітація, щоб відточувати рухи. «У нас вдома м’ячик постійно стукає – дитина у хорошому розумінні слова захворіла спортом, настільним тенісом» – розповідає пані Наталя.

Перший тренер чемпіона Мар’ян Яцишин впевнений, що чемпіонство Сашка – закономірний результат, якому передував чемпіонат України з настільного тенісу в Чернігові, де Сашко виборов ІІ місце в Україні у своїй віковій категорії в особистому заліку. «Це був перший чемпіонат України для Сашка, де у командних змаганнях  за Львівську область, за яку виступав Олександр Гелета разом з напарником, виборов перше місце. Ще хочу додати, що Сашко незважаючи на свій юний вік всього досягнув сам, своєю працелюбністю, наполегливістю, цілеспрямованістю, своїм спортивним запалом» – додає Мар’ян Яцишин.

Мати Сашка розповідає, що окрім спорту хлопчик ще й відмінник у школі. Згадує, що син відвідував і футбольну секцію, і народні танці, а коли був вимушений їх покинути і серйозно зайнятись настільним тенісом, то викладачі футболу та танців вмовляли батьків залишити хлопчика, тренер з футболу казав, що «Сашко -природжений футболіст», та хлопчик обрав настільний теніс.

Подяки

Наталя Гелета, каже, що формула успіху сина – це результат  потрійної роботи: зусилля юного спортсмена + віддача тренера +підтримка батьків. Тому дякує усім, хто вболівав, підтримував, вірив, зокрема першому тренеру Мар’яну Яцишину, діючій тренерці Анжелі Сидорко, міському голові Андрію Щебелю та голові депутатської комісії з питань сім’ї, молоді та спорту Олегу Старовецькому та підтримку.

П. С. А поки Ви роздумуєте, на яку спортивну секцію записати своїх дітей, нагадуємо, що на базі Миколаївської гімназії діє відділення настільного тенісу, щодня з понеділка по п’ятницю після 17-00. Тут професійно займаються досвідчені тренери і цілком можливо, що незабаром ваші діти стануть майбутніми чемпіонами.

Любов Добжанська

Світлини Наталі Гелети