9 жовтня  у психіатричній лікарні Закладу відбулись громадські слухання, на яких бурхливо обговорювали резонансний проєкт рішення про реорганізацію лікарні шляхом приєднання до Львівської обласної лікарні на вул. Кульпарківській. Зареєструвалось на слухання майже сотня учасників, серед яких здебільшого працівники лікарні, представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти.

На слухання завітали очільниця департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, в.о. начальника департаменту управління спільним майном ЛОДА Віктор Кусий, голова обласної депутатської комісії з охорони здоров’я Ігор Ковальчук,  директор психіатричної лікарні по вул. Кульпарківській Богдан Чечотка, головний позаштатний спеціаліст Департаменту ОЗ ЛОДА з психіатрії Юрій Закаль, а також голова Миколаївської райради Тарас Зубрицький.

 Впродовж майже трьох годин промовці та слухачі ламали списи. Перші намагались пояснити доцільність проєкту реорганізації, другі – навпаки намагались довести протилежне, закликаючи не поспішати та дати змогу лікарні конкурувати на ринку медичних послуг.

В результаті тривалих обговорень слухання винесли таку резолюцію: просити у департаменту охорони здоров’я ЛОДА  відкликати проєкт рішення.

На завершення слухань очільниця департаменту Ірина Микичак повідомила: “Департмент не буде відкликати цей проект рішення  в силу того, що ми переконані в тому, що ми робимо правильну річ. Більше того, департамент не приймає жодних  рішень. Їх приймає засновник – Львівська обласна рада”. 

Варто також зауважити, що громадські слухання мають лише дорадчий голос, тож незабаром проєкт може потрапити на сесію обласної ради, а рішення залежатиме від більшості депутатів, яких в обласній раді аж 84.

Детальніше про перебіг громадських слухань читайте у виданні “Миколаївські Вісті”

Світлини редакції