Вже майже два місяці школярі, дошкільнята, студенти всієї країни перебувають на карантині. І якщо батьки дошколяриків та студентів вже змирились з таким станом справ, то батькам школярів – непереливки. Бо доводиться освоювати давно забуту шкільну програму, згадувати англійську вимову та навіть рахувати за новими методиками. І чимало з них сподіваються, що цьогоріч школярі ще повернуться за шкільні парти.

У Міністерства освіти й науки України – інші плани. Нещодавно на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці міністерство повідомило таку важливу новину :

“Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно.

Календар навчання виглядатиме так:
▪ до 31 травня триватимуть заняття;
▪ до 1 липня має бути завершений навчальний рік;
▪ до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;
▪ упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після завершення ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.

Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів”.