Передача майна Миколаївського району – демарш райради, безграмотність чи «кіт в мішку»?

«Прийняти невідоме» – напевно саме так, у двох словах, можна було б узагальнити засідання позачергової сесії Миколаївської міської ради, яке відбулось 17 листопада. Міські обранці були вкрай подивовані рішенням своїх колег з районної ради, які ще кілька тижнів тому, на одній з позачергових сесій, передали майно району на новоутворені Миколаївську та Новороздільську громаду та для діючих Тростянецької і Розвадівської ОТГ.  Здавалось би «Евріка»! Ось воно рішення, яке забезпечить збереження майна територіальних громад Миколаївщини для новоутворених та діючих ОТГ. Втім у тексті ухваленого рішення іде мова про такий благий намір, але немає жодної згадки про перелік майна, яке передає район новим громадам. Вірніше цей важливий додаток є на окремому листі паперу, який скоріше служить лише інформаційним листком.

«До рішення Миколаївської районної ради є Додаток із зазначеними будівлями та певним майном, що є на балансі райради, але, і це дуже важливо, цей додаток ніде у самому рішенні не згадується. Постає питання – що це за документ? Просто папірець з переліком майна? І тут зазначені об’єкти, зокрема, де райрада не є засновником» – прокоментував рішення райради міський голова Андрій Щебель.

Новообрана голова Новороздільської ОТГ Ярина Яценко також зауважила, що рішення райради про передачу майна, з юридичної точки зору, виписано некоректно і викликає багато запитань. До прикладу, чому для Тростянецької ОТГ перелік майна виписано із зазначенням КВЕДів та балансової вартості майна, а для трьох інших ОТГ: Миколаївської, Новороздільської та Розвадівської ОТГ – так не передбачено?

Роман Сидор, голова Розвадівської ОТГ підтверджує слова своєї колеги що рішення райради щодо передачі майна виписано нечітко та незрозуміло.

«Мені важко навіть коментувати дане рішення. Можу поставити лише три крапки», – прокоментував пан Сидор.

Світлана Соколова, заступник голови Миколаївської райдержадміністрації тієї ж думки:

«Дане рішення потребує корекції. Депутатам міської ради не потрібно переписувати помилки, які там є. Миколаївська райрада не додала переліку, до прикладу, рухомого майна районної лікарні. Також райрада зауважує, що буцімто вийшла із засновників районної радіоредакції, але немає жодного додатку, що з майном даної установи?»

Зоряна Москалюк, начальник фінансового відділу Миколаївської райдержадміністрації запевняє, що Миколаївська райрада володіє деталізованим переліком всього майна територіальних громад району, проте ухвалюючи дане рішення не завдала собі клопоту додати такий важливий перелік.

«В райраді є перелік де зазначено, яке майно є власністю територіальних громад Миколаївського району. Маю зауважити, що деякі амбулаторії, ФАПи, частина бібліотек є власністю сільських рад, а не району. Цей перелік є деталізований. А сьогодні Миколаївська райрада пропонує нам взяти щось невідоме. Більше того, працівники райдержадміністрації взагалі були здивовані коли на сесію районної ради винесли  ухвалення даного рішення. Не зрозуміло що відбувається! Інші райони, ухвалюючи аналогічні рішення, виписували його зрозуміло та  з чітким формулюванням. До прикладу, першим пунктом передати нерухоме майно згідно Додатку 1, другим пунктом – передати рухоме майно району згідно Додатку 2, третім – передати основні засоби та інші оборотні активи. Далі утворити відповідні комісії і підписати узгоджені акти прийомки-передачі майна. А те, що подано міським депутатам як рішення районної ради, то це просто можна впасти. І до слова, якщо зайти в реєстр, то половина з того майна про яке йде згадка у даному рішенні, то можна побачити, що Миколаївська райрада не є його засновником».

Про необхідність завчасно передати майно району поки що ще діючим радам міським чи сільським, деякі районні депутати та громадські діячі дискутували ще задовго до 25 жовтня, тобто до дня виборів, закликаючи голову Миколаївської райради Тараса Зубрицького не зволікати, бо є небезпека його втратити.

«Майно районної ради—це є майно спільної власності громад Миколаївського району. Туди входить і рухоме і нерухоме майно, зокрема будівлі районної ради чи до прикладу будівля Укртелекому, усі будівлі лікарень, і усе майно яке є на балансі районної ради. Передача цього майна відбувається в часовому просторі, в часі дії зараз того закону, який припиняє свою дію з оформленням юридичної діяльності нових ОТГ і районів. Таким чином, я рекомендую керуватися чинними законами, які діють на цей час, і які передбачають можливість передачі цього майна від районної ради до Миколаївської міської ради. Такий алгоритм, на мою думку, є вірним. По закінченню терміну 25 жовтня настане новий правовий регламент. Миколаївська ОТГ вже не буде мати юридичної сили прийняти майно, а районна рада не зможе передати, бо втратить свою правоздатність», – коментував редакції ВІСТЕЙ дану ситуацію громадський діяч Роман Тенета.

Втім, очільник райради пан Зубрицький, відповідаючи на таке питання на одній із сесій, зауважив, що дане рішення ініціюватиме вже після 25 жовтня, тобто за результатами виборів. Чому? Питання – відкрите для кожного і після якого виникає бажання також поставити три крапки.

А можливо небезпека втрати майна району надумана? Так було до 17 листопада. Втім, саме у цей день Верховна Рада ухвалила Закон, яким передбачила, зокрема статтею 6 таке: «Районна рада, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, з дня набуття нею повноважень є правонаступником всього майна, прав та обов’язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів, територію яких було включено до складу новоутвореного району, якщо інше не передбачено цим Законом».

Якщо діючі ради чи новоутворені ОТГ не знайдуть правові шляхи та не запустять механізм прийняття майна району, а гратимуться у політичні ігрища та займатимуться торгівлею посадами, Новороздільська та Миколаївська громади, зокрема, залишуться таки «з котом в мішку» – а саме такий подарунок, судячи з усього, і приготувала на прощання Миколаївська районна рада.

0 thoughts on “Передача майна Миколаївського району – демарш райради, безграмотність чи «кіт в мішку»?”

Write a Reply or Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *