Мар’ян Яцишин: «Прийшов час коли кількість має переходити в якість»

В редакцію завітав Мар’ян Яцишин, тренер з на­стільного тенісу, щоб поділитися досягненнями спор­тивного клубу «Патріот» та найближчими планами його підопічних.

Ред.: Пане Мар’яне, не так давно, ваші вихованці повернулись з Вищої Ліги клубного чемпіонату Укра­їни з настільного тенісу, де посіли 4 місце з-поміж 11 команд. Це хороші результати, чи не так?

М.Яцишин: У третьому турі Вищої Ліги клубного чемпіонату України з настільного тенісу в м. Умань серед клубних команд миколаївська команда «Патріот» посіла 4 місце з 11 команд. І я вважаю, що на цьому ета­пі це важливий результат. Адже, яки­хось ще два роки тому ми вели лише розмови про необхідність відновити настільний теніс у Миколаєві на про­фесійному рівні.

У свій час, першу школу, перші ба­зові знання нам дав Михайло Регуш. Так, він не був професійним тренером з настільного тенісу. За професійною діяльністю – електриком. Проте фана­тично був відданий цьому виду спор­ту. Наполегливо тренувався, їздив до Львова для підвищення фахової май­стерності. Саме він прищепив любов до цього виду спорту багатьом ми­колаївчанам, в тому числі і мені, бо я є його вихованцем.

Тож наш клуб, за підтримки Мико­лаївської міської ради, 15-16 травня, організовує турнір з настільного тенісу ім.М.Регуша.

Ред.: Наскільки сьогодні настільний теніс популярний? Чи достатньо у вас вихованців?

М.Яцишин: Зараз у нас тренується близько 40 дітей. Приємна тенденція, що настільним тенісом починають ці­кавитись і дівчатка. Але у відсотково­му відношення все таки більше хлоп­ців, співвідношення десь на рівні 70 на 30. Інший важливий момент, який слід зауважити – батьки дітей виявляють зацікавлення до спорту яким займа­ються їхні діти. Вони приходять на за­няття, мотивують свої дітей.

Звісно, не все так райдужно як може видаватись на перший погляд. Матеріально-технічне оснащення тренувальної зали потребує оновлення. Погодьтеся займатись на столах, використовувати тенісні м’ячі, ракетки та сітки яким вже 20 років – це не вихід з ситуації.

Я багато спілкувався на різних професійних фору­мах, з різними тренерами і в нас в Україні, і за кор­доном – використання непрофесійного обладнання неприпустиме, якщо ми хочемо досягти результатів. Для тренувань потрібно купувати тільки професій­ний інвентар. Інакше ми ламаєм техніку ще її не по­ставивши.

У складі команди «Патріот» миколаївчани Володимир Плішило, Михайло Оприск, а також Ярослав Кравець та Гіль Тарас

Ред.: Чи всім під силу придбати професійний ін­вентар для занять настільним тенісом?

М.Яцишин: Приміром професійна ракетка коштує 900 гривень. Для когось це може бути і велика сума. Але, якщо ми закладемо основи техніки на непрофе­сійному інвентарі, то переучування дитини обійдеть­ся в декілька разів дорожче. Настільний теніс – це такий вид спорту, що не потребує колосальних капі­таловкладень та видатків, але дає максимальні ре­зультати за короткий проміжок часу.

Крім того, ми подали проєкт на обласний конкурс мікропроєктів на загальну суму 226 тис грн за раху­нок якого хочемо оновити наш інвентар.

Не так давно ми отримали спонсорський подару­нок: робота-тренажера. Ця автоматизована машина дозволяє дітям майстерно відточувати свою техні­ку, розвивати кмітливість, спритність та швидкість реакції. Якщо реакцію опонента, який стоїть перед тобою за тенісним столом ти можеш передбачити, спостерігаючи за ним, то ти і гадки не маєш в яку сторону зараз замахнеться робот і куди скерує м’ячі та з якою швидкістю. 

Підтримувати наших дітей, що прагнуть займа­тись спортом – це наш обов’язок. Коли діти бачать, що ми зацікавлені у їхніх результатах, вони досяга­ють неймовірних висот. І для мене таким яскравим прикладом став наш миколаївчанин Сашко Гелета на змаганнях в Німеччині. Спершу його результати летіли до низу. Але, він відчув що в Дюсельдорфі він не один, що за нього вболівають ті, хто приїхав його підтримати і сильними, вольовими зусиллями зумів вибороти перемогу. Так, це була грандіозна подія.

Ред.: А де тепер Сашко? Чи він продовжує займа­тись настільним тенісом?

М.Яцишин: Сашко продовжує підтримувати свій рівень. Їздить у Львів, самостійно, декілька разів на тиждень. Є в резерві збірної України, у своїй віковій категорії він вже другий рік поспіль чемпіон України.

Ред.: Які ваші плани у найближчій перспективі?

М.Яцишин: Півтора роки тому ми почали віднов­лювати теніс. Першочергова наша задача була – знайти фахівця тренера та набрати діточок, поверну­ти їх до занять. Ми її виконали. Зауважу, теніс хоч і популярний вид спорту, але оплата дуже маленька для викладачів, тож не дивно, що багато тренерів замість навчати дітей шукають можливості заробляти деінде, або їдуть за кордон. Наступна наша задача – це максимально продуктивний результат. Прийшов час коли кількість має переходити в якість.

Наші найближчі показники результативності ма­ють бути засвідчені 26-28 березня у Жовкві. Там від­будеться клубний чемпіонат України (дитяча Ліга), 2009 рік і молодші.

Ред.: Щиро бажаю Вашим вихованцям перемоги!

М.Яцишин: Дякую.

Ірина Телька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *