Колишня Більченьска сільська рада, за керівництва екс-голови Степана Суховерського, замахнулась на амбіційний проєкт вартістю 27 млн грн – будівництва очисних споруд для громади даного населеного пункту. У цих намірах сільрада просунулась лише до виготовлення відповідної проєктної документації вартістю 130 тис грн.
Пан Суховерський закидає новообраній владі Миколаївської територіальної громади, що проєкт більченської каналізації – не в пріоритеті, і, ймовірніше за все, буде похоронений серед інших.
Коментуючи дану ситуацію Андрій Щебель, міський голова Миколаївської територіальної громади, зауважив:
«Всі тендери, які були оголошені Більченською сільською радою та іншими, наприкінці їхньої каденції, Миколаївська міська рада не відмовилась від них, а взяла договірні зобов’язання на себе. По конкретному проєкту у мене є запитання до колишнього сільського голови: чому він, як посадова особа, при повноваженнях і той, хто зобов’язаний дбати про довкілля, не наполягав, щоб мешканці села Більче облаштовували антисептики та дозволяв зведення нових будинків без належних комунікацій?».
Перший заступник міського голови Іван Буга каже, що запуск проєкту більченських очисних споруд був непродуманим і фактично сільрада викинула гроші на вітер за розробку проєкту.
«Я зустрічався з проєктантами, які робили проєкт. Детальний план дійсно розроблений, але немає проєкту відведення землі та містобудівних умов. Не розумію як можна було запроєктувати такий масивний об’єкт не виділивши під це земельну ділянку. Тому по факту цей проєкт є макулатурою, за який сільська рада заплатила 130 тис грн».
Вартість Більченьського проєкту очисних споруд – 27 млн грн і це лише самі очисні споруди. Тут не врахована величезна мережа прокладання труб, будівництво колодязів – зауважують експерти. Водночас для прокладання каналізаційних мереж потрібно буде знімати місцями асфальтне покриття чи вистелену, на окремих вулицях, бруківку. Тож вартість проєкту зростає ще на кілька порядків і загальна цифра не обмежиться 27 млн грн.
Водночас, у більшості сіл тієї ж Європи, розповсюджена система прокладання локальних очисних споруд, до прикладу як біоталу. Попередні розрахунки засвідчують, що вартість локальної каналізації, приміром для громади с.Більче, в межах кількох мільйонів гривень.