Стартує облаштування туристичного маршруту Устя-Колодруби

Реалізація проєкту з облаштування культурно-туристиного маршруту Устя-Колодруби, на суму понад 650 тис грн, стартує найближчими днями. Проєкт «ДніСтер:береги та притоки» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Державного агентства розвитку туризму.

Команда проекту це активісти з Устя, Дроговижа та Львова, які поставили собі за мету розвиток туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл Миколаївської ТГ на основі культурної та природної спадщини. 

“Сьогодні є величезний запит на нові, не популярні локації, де б можна було спокійно відпочити. Ми знаємо такі локації і хочемо показати їх громадськості. В рамках цього проекту ми розробимо культурно-пізнавальний маршрут вихідного дня, який буде поєднувати культурну і природну складову. Ми хочемо щоб туристи могли не лише проводити час для відпочинку, а й пізнавати спадщину, локальну історію та традиції.

Маршрут буде проходити по березі Дністра, який є нашим об’єктом тяжіння. Частина маршруту буде проходити по території регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», де збережені стариці Дністра. Це численні заболочені місця, де колись було русло Дністра. Маршрут буде ознакований і на всій протяжності будуть встановлені інформаційні стенди про культурну та природну спадщину.

Маршрут буде проходити по березі Дністра, який є нашим об’єктом тяжіння. Частина маршруту буде проходити по території регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», де збережені стариці Дністра. Це численні заболочені місця, де колись було русло Дністра. Маршрут буде ознакований і на всій протяжності будуть встановлені інформаційні стенди про культурну та природну спадщину” – розповідає Роман Стрехалюк, координатор проекту.

Як зауважує заступник міського голови Іван Буга, який активно підтримав даний проєкт, миколаївська громада не долучатиметься співфінансуванням, лише чітким виконанням проєкту.

«Одна з особливостей, яка є у цьому гранті – це те, що ми не будемо співфінансувати його, а отже немає навантаження на бюджет громади. Дністер є друга річка по величині в Україні. Я багато подорожував по Європі, Америці. Там популярно їздити на прогулянки такими природними маршрутами. Не бачу різниці чому б у нас так не зробити, чому б не показати красу природи України? Наш Дністер дуже мальовничий, немає шуму, це 12 кілометрів наодинці з природою. Локація придатна для такого маршруту вихідного дня і її варто відкрити для світу. Недалеко мільйонне місто, до якого 30 хвилин автомобілем, то може жителям та туристам такого міста показати річку, ліс та природу?”,-  ділиться планами Іван Буга, учасник проекту.

В рамках впровадження цього проєкту планується дослідити культурну спадщину Устянського краю та прилеглих територій, розробити туристичні маршрути, провести експедиції.

У подальшому, як зауважують у  міській раді, цей проєкт стане самоокупним шляхом збільшення туристичного потоку та сприятиме популяризації Миколаївської громади, як чудової рекреаційної зони.

Світлини Роман Лазурак та М.Буги

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *