Як реагує Миколаївська лікарня та місцеві освітяни на виклики пов’язані з covid?

Як справи в освітян?
За останній тиждень кількість нових випадків захворювання на covid зросла на 6 тисяч, а кількість госпіталізацій — на 1,5 тисячі. За територіальним принципом спостерігаються високі темпи зростання нових випадків у Чернівецькій, Волинській, Львівській і Тернопільській областях. Також у цих регіонах швидко зростає завантаженість ліжок із киснем, а кількість госпіталізацій за тиждень збільшилась на 60%. Таку статистику оприлюднює Уряд України.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошує на важливості вакцинації колективів закладів освіти для того, щоб убезпечити дітей від хвороби під час навчання.
«Надзвичайно важливо прискорити темпи вакцинації вчителів та інших працівників закладів освіти. Профільні міністерства мають активно пропрацювати цю тему з регіонами, адже вже найближчим часом країна перейде до жовтої зони», — зазначив пан Шмигаль.
Своєю Постановою Кабмін передбачив умови освітнього процесу у форматі офлайн (це в стінах школи) провакцинованих освітян була не менше 80% від загальної кількості педагогічного складу. Про це поінформувала на Колегії депутатів Марія Ониськів, головна спеціалістка Управління освіти.
«Згідно з умовами адаптивного карантину, у випадку, якщо в регіоні встановлюється рівень епіднебезпеки вищий за зелений, то в закладах освіти запроваджується дистанційне навчання, якщо колектив закладу освіти не вакцинований на 80%, навіть першою дозою. Станом на сьогодні дуже багато вчителів Миколаївської громади виявили ініціативу і провакцинувалися першою дозою».
У Миколаївській громаді, як інформує Управління освіти, є окремі школи, де вакцинація вчителів наближається до показника 80%, але додають, що є й такі, які категорично відмовляються вакцинуватись.
Також пані Ониськів зазначила, що вже є випадки захворюваності на Covid-19 серед вчителів, а саме: у двох навчальних закладах викладачі отримали позитивний результат.
У сусідній Новороздільській ТГ середня кількість провакцинованих вчителів по громаді становить 43%.
За словами очільниці Новороздільського відділу освіти Галини Панчишин, до показника 80% підходить дві школи в громаді, а саме: школа в смт. Розділ та Новороздільська ЗОШ № 5.

Чи готові медики до сплеску захворюваності?

За період від 1 вересня в Миколаївській громаді, через аназіл ПЛР, було протестовано 80 людей, з них 18 виявилися позитивними. Про це інформує редакцію головний медик Миколаївської лікарні Юрій Кучер.
«Лікарня зі свого боку робить усе, аби запобігти або виявити вірус на початковій стадії. Всі випадки захворювання на ГРЗ (гострі респіраторні захворювання), які супроводжуються подібними до простудних захворювань, не має значення чи людина є вакцинована чи ні, проводиться обстеження на аназіл ПЛР або швидкий антиген. У більш складних або не зрозумілих випадках, коли рішення приходиться приймати вже і негайно, тоді їх обстежують, аби на ранньому етапі виявити випадки і не розповсюджувати захворювання серед контактуючих осіб. Такі особи також мають знаходитися на самоізоляції, таким чином зменшується поширення захворюваності», – зауважує Ю.Кучер.
Як відомо, у лікарні немає стаціонарного ковідного відділення, як і в сусідніх територіальних громадах. Питання його відкриття неодноразово наштовхувалось на низку адміністративних чи фінансових перепон. По-перше, Депаратамент охорони здоров’я визначив медичні заклади в межах області, які зобов’язані приймати пацієнтів з підозрою на Covid-19 і Миколаїв у цей перелік не ввійшов. По-друге, як вже не раз обговорювалось, відкриття відідлення – це вельми дороговатісна процедура і самотужки громада осилити цей захід не може. Область же скеровує вільний ресурс на покарщення стану вже визначених тих чи інших медичних закладів, які прийматимуть ковідних.
На сьогоднішній день у Миколаївській громаді провакциновано 7229 осіб, з них – однією дозою 3744 особи. Це приблизно 13% населення Миколаївської громади.
Водночас Кабмін заявивив, що надасть «вакцинованим» пільги. Про що іде мова?
Зокрема, МОЗ пропонує, щоб обмеження жовтої та червоної зони епідемічної небезпеки не поширювалися на ті заклади господарювання, у яких колектив і відвідувачі мають ковід-сертифікат, що засвідчує вакцинацію, дійсний протягом 72 годин негативний ПЛР-тест або довідка про перенесену протягом останніх кількох місяців коронавірусну хворобу.
«Це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я.
Інформація редакції

На центральній світлині Юрій Кучер, головний медик Миколаївської ТГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *