У Миколаєві покращили організацію похоронної процесії

 

Розмови про покійників, чи власне як нам віддати їм належну шану, не особливо є популярними у нашій культурі через болючу емоційну складову. Втім, таке наше життя і кожен з нас, рано чи пізно зустрічається з цим питанням.

Так, до прикладу, постає питання де утримувати покійника поки здійснюються всі релігійні ритуали, які прийняті у місцевій громаді, чи  вирішується питання отримання відповідних дозволів на поховання.

Якщо будинок приватний, то це питання простіше вирішити організаційно, зауважує о.Андрій Павлів, настоятель церкви Св.Миколая, що розташовується у Миколаєві. Проте, веде він мову далі, велика частина прихожан мешкає у багатоповерхівках і це створює складнощі при транспортуванні померлого чи коли рідні, близькі та знайомі бажають віддати останню шану людині, що відійшла у засвіти, а площа квартири є доволі невеликою.

«Функціонування каплички де можна розмістити тіло з покійним, і куди можуть прийти родичі та віддати у належний спосіб шану, постало дуже давно. Багато наших прихожан є мешканцями багатоповерхівок. Дуже складно піднімати гріб на останній поверх, потім його зносити. Тому, ще навесні активні мешканці громади та меценати долучились до капітального ремонту каплички, що розташовується на території церкви. Тут створені всі належні умови, щоб покійному віддати останню шану, а родина, у такі важкі емоційні часи, могла б не перейматись організаційними питаннями. Днями, ми освятили капличку. Вона вже працює і віряни можуть нею користуватись», – повідомив редакцію о.Андрій Павлів.

Слід відзначити, що капличка «Матері Божої Неустанної помочі храму св.Миколая» додатково облаштована двома санвузлами та кухнею із невеличкою зоною для відпочинку, де відвідувачі каплички, у зв’язку з похоронною процесією, можуть підкріпитися.

Як поінформував редакцію Олег Держило, депутат Стрийської районної ради та активний миколаївчанин, до розбудови каплички долучились виключно підприємці та меценати миколаївської громади.

«Загальна вартість усіх матеріалів та робіт оцінена на суму майже мільйон гривень. Силами місцевої громади нам вдалось зробити капітальний ремонт старої будівлі, що розташовується за церквою та яка стала місцем майбутньої каплички. Було облагороджена під’їзну територію, облаштовані паркомісця. Навесні плануємо закласти фруктовий сад, що розташовується поблизу каплички. Вистеллено бруківку, заасфальтовано близько 400 метрів дорожнього полотна, що на під’їзді до каплички», – зауважив пан Олег.

Наше життя супроводжується не лише святковими моментами, але і емоційно складними подіями. І коли, у час горя, належно працює служба, що допомагає справлятись з організаційними моментами, до прикладу як похороном, то це слугує своєрідним плечем підтримки для рідних та близьких, яким полегшується біль втрати.

А загалом, варто відзначити, що наразі, у Миколаївській громаді, як в принципі і в сусідніх, немає жодної похоронної служби, яка б займалась організацією ритуального погребіння. Такі служби є нормальною цивілізованою практикою і не становлять незручностей для родини. На наших теренах, наразі, діє практика, коли у кращому випадку вишукують жіночок, які за невелику платню готові здійснити обмивання тіла та одягти небіжчика. В іншому, вбиті горем родичі, здійснюють це самотужки.

У сусідній Польщі покійного, після проведення судмедекспертизи, доставляють у відповідне похоронне бюро, яке, зазвичай, розташоване поблизу місцевого моргу. Далі працівники цієї служби готують тіло до похоронної процесії. В Україні приватні похоронні бюро поки що функціонують у великих містах. В таких малих громадах як Новороздільська чи Миколаївська, як вже і було зауважено – це справа рук самої родини. Втім, це абсолютно відрите поле для підприємців, які розглядають можливості для ведення тієї чи іншої діяльності. Погоджуюсь, що така діяльність є специфічною, але вона є затребувана у нашому суспільстві.

Наразі у нас активно працює сервіс з надання послуг щодо організації весіль, але що стосується похоронних послуг – максимум, що можуть запропонувати бюро ритуальних послуг, це приналежності до похорону.

світлина з освячення каплички надана редакції пані О.Держило-Ганич

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *