Розвиткові медійні проєкти – це про зростання рівня довіри авдиторії та позитивний вплив у громаді

Коли редакції працюють над створенням нових медійних проєктів, часто, одним із джерел фінансування є гранти. Грантова підтримка відкриває значні можливості для розвитку, особливо коли додатковий фінансовий ресурс скеровується на розвиткові проєкти. Редакції завжди прагнуть створювати матеріали, які відображають реальність, формують суспільну думку і піднімають важливі питання. Креативність є важливою складовою цього процесу.

І з досвіду роботи у різних грантових проєктах хочу зауважити, що найбільш вдалими у своєму кінцевому результаті і за кількісними, і за якісними показниками є ті проєкти, де віддається перевага створенню контенту, виходячи з бачення редакції. Особливо коли ведемо мову про локальні медіа. Бо саме локальні мовники є максимально наближеними до своєї авдиторії, дуже добре обізнані із ситуацією в громаді та її потребах.

Працюючи з програмою «Голоси України», складовою частиною якого є проєкт стипендій для українських медіа та журналістів, редакція «Миколаївських ВІСТЕЙ», цьогоріч, мала змоггу завдяки грантовій підтримці започаткувати нову радійну програму «Жіночі сенси», що якраз і стала виявом внутрішнього запиту місцевої авдиторії та бачення редакції.

Христина Давидчак, ведуча програми “Жіночі сенси”: “Ми прагнемо мотивувати та спонукати жінок дбати не лише про свій дім та свою сім’ю, а й про добробут цілої громади, країни”.

Чи не помилились ми? Незважаючи на те, що цикл радіопрограм «Жіночі сенси» фактично лише стартував, коментує ведуча програми Христина Давидчак, ми уже отримали достатню кількість схвальних відгуків про значимість та ефективність таких радіобесід, які для багатьох стали своєрідними мотиваторами на шляху до успіху і спонукають жінок дбати не лише про свій дім та свою сім’ю, а й про добробут цілої громади, країни.

«Наші героїні – це нетипові, непересічні особистості, що вражають своєю багатогранною діяльністю. Зазвичай, вони багато працюють та поряд з цим, знаходять ресурси для розвитку власної справи та самореалізації у творчих проектах. Спілкуючись з героїнями програми «Жіночі сенси», зауважила таку тенденцію: чим проактивніша жінка в суспільстві, тим цікавіша вона як творча особистість. Тому про таких жінок варто говорити. Варто знайомити нашу авдиторію з особливостями світоглядів сучасних успішних жінок, виводити із бесід з ними певні сенсотворні орієнтири. Для того, аби інші могли надихатися їхніми прикладами, прагнули до ефективної самореалізації у громадсько – суспільному чи культурно – мистецькому просторі і не боялися заявляти про себе», – зауважує пані Христина.

Ведуча та гостя програми “Жіночі сенси” за кілька хвилин до початку етеру

І те, що ця програма є на часі та затребувана свідчить не лише кількість схвальних відгуків, але й «попит» на цей контент від медійників. Так, сусідня радіостанція «Жидачів ФМ» ретранслює цю програму на своїх хвилях і для своєї авдиторії.

Крім того, в рамках грантової програми «Голоси України» ми здійснюємо стислий виклад популярного подкасту «Літературний креденс» у двох друкованих видання Львівщини «Громада» (це Миколаївська громада) та «Ваш Голос Прикарпаття» (це Самбірська громада). Це дозволяє нам не лише підтримати трішки фінансово колег, але, що найголовніше, популяризувати як відомих митців так і тих, хто лише робить свої перші кроки на культурно-мистецькому фронті.

світлини клікабельні

Чи важливі такі проєкти сьогодні? Ще б пак! І не лише через те, що культура – це наша зброя в інформаційній війні з ворогом. Саме вона, у складні часи,  відіграє важливу роль у формуванні національної ідентичності та збереженні історичної спадщини, та об’єднує націю. Через мистецтво, мову, традиції та історичну пам’ять люди можуть протистояти зовнішньому тиску, зберігаючи свою унікальність і самобутність.

Ірина Телька, головна редакторка: “Розвиткові медійні проєкти – дають ефект зростання довіри авдиторії, дозволяють медіа залишатися незалежними та позитивно впливати на суспільство”.

Невеличкий досвід нашої редакції показує наскільки важливими є розвиткові проєкти, зокрема в рамках програми «Голоси України». Свобода у виборі тем і підходів до їх висвітлення, що опирається на якісну журналістику дає ефект зростання довіри авдиторії. Це не лише дозволяє медіа залишатися незалежними, а найголовніше реалізовувати дійсно важливі проєкти, що мають вельми позитивний вплив на суспільство.

Ірина Телька

головна редакторка “Миколаївських ВІСТЕЙ” – Розділля 93ФМ

Проєкт стипендій для українських медіа та журналістів є складовою програми підтримки «Голоси України», яку координує Європейський центр свободи преси та медіа. «Голоси України» реалізується у межах ініціативи Ганни Арендт і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *