Адже, за роки великої війни роботу втратили мільйони українців. Чимало підприємств були вимушені припинити діяльність, скоротити співробітників. Держава започаткувала програму підтримки підприємців, і не лише. Державна грантова програма “єРобота” працює як і для початківців, тих, хто лише міркує про відкриття власної справи, так і для ФОПів, і великих підприємств.
Елеонора Остафіїва, з чоловіком Михайлом, жила в Харкові та займались улюбленою справою: в них була своя кав’ярня, де виготовлялись корисні солодощі. Їхні смаколики користувалися попитом не тільки в рідному місті, їх замовляли люди з різних куточків України і навіть з-за кордону.
Та в перші дні повномасштабної війни Елеонора з родиною змушені були поїхати з рідного міста, залишивши там звичне стабільне життя. Прихисток знайшли у друзів, на Сколівщині.
Елеонора та Михайло відразу ж почали шукати можливість допомагати військовим. І випадково натрапили на оголошення, що в Сколе розпочинають виготовляти енергетичні батончики для наших воїнів. Наступного ж ранку поїхали в Сколе і приєдналися до місцевих волонтерів та почали знову займатись вже звичною та улюбленою для них справою.
Все, що залишилось від виробництва в Харкові сім’я Остафіївих перевезли сюди і використали для виготовлення енергетичних батончиків. «Півтора року ми не думали про бізнес, весь час думали, коли повернемось до Харкова. Ми поставили життя на паузу» – розповідає Елеонора.
На Сколівщині вони познайомились з місцевим підприємцем, волонтером Олегом Лабою, який дізнавшись про виготовлення корисних солодощів у Харкові, запропонував спробувати це тут і надав виробничу базу. З того часу і почалось виготовлення корисних цукерок у Сколе.
Елеонора поділилась своєю історією: як вони з чоловіком почали виготовляти корисні солодощі в Харкові та як наважились відродити сімейну справу тут на Сколівщині у час війни.
Кор.: Пані Елеоноро, як ви думаєте, чи варто починати власну справу у такі складні часи чи краще зачекати?
Е.Остафіїїва: Я думаю, починати варто. Бо тепер розумію, що у складні часи потрібно більше працювати, займатись улюбленою справою, адже це вимагає зосередження і відволікає, менше часу залишається на переживання, страхи, негативні думки, що допомагає легше пережити непростий період у житті.
Кор.: Чи думали Ви над тим, що буде з вашим бізнесом тут після завершення війни?
Е.Остафіїїва: Так, думали. Можливо ми залишимось тут жити.
Кор.: Щоб ви порадили людям, які мають ідею мріють про власну справу, але вагаються, бояться розпочинати?
Е.Остафіїїва: Якщо не спробуєш, то не будеш знати. Краще спробувати і тоді радіти чи жаліти, ніж не спробувати і жаліти, що не спробував. Якщо є ідея, бажання, потенціал та можливість, то потрібно робити.
«За короткий час пані Елеонора наростила обсяги виготовлення цукерок і отримала багато позитивних відгуків. Виробництво набирає обертів, рухається вперед і я сподіваюся, що нарешті в нас буде крафтова цукерня на Сколівщині» – поділилась враженнями очільниця Сколівського відділу СФ Львівського обласного центру зайнятості Іванна Тимоцко.
Секрет виготовлення цих надзвичайно смачних і корисних солодощів подружжя не приховує: роблять, як для себе і приступають до роботи тільки в гарному настрої.
Повна версія відеоінтерв’ю
Розпитувала Ірина Лучинець