Випуск 6. Підсумки

Це останній випуск спецпроєкту «Підприємницька сага: історії успіху, які працюють». Нагадаємо це серія аудіо/відео/та коротких матеріалів про можливості відкриття чи підтримки власного бізнесу в умовах війни. Проєкт реалізується за фінансової підтримки ЄС та сприяння УАМБ. 
Адже, за роки великої війни роботу втратили мільйони українців. Чимало підприємств були вимушені припинити діяльність, скоротити співробітників. Держава започаткувала програму підтримки підприємців, і не лише. Державна грантова програма “єРобота” працює як і для початківців, тих, хто лише міркує про відкриття власної справи, так і для ФОПів, і великих підприємств.

Слідкуючи за офіційними повідомленнями очільників громад ми всі бачимо, що вони намагаються зробити акцент на співпраці з представниками зарубіжних компаній, або з місцевими, але дуже багатими підприємцями. У цьому нічого й поганого немає. Тільки «акул бізнесу» мало, претендентів на їхню руку та серце більше, ніж можна собі уявити. І поки триває “полювання”, поряд, у кожній маленькій громаді є величезний ресурс, який легко можна капіталізувати.

У кожній громаді є багато дрібних підприємців. І, водночас, у кожній громаді діють Центри зайнятості, які, як тільки можуть, волають про те, що сприяють в отриманні не кредитних грошей від держави для фізичної особи, для підприємця-початківця чи вже досвідченого.

Поглянемо на цифри лише за минулий рік на прикладі роботі трьох Центрів зайнятості, які діють у трьох маленьких громад, які виступали партнерами проєкту:

– Новороздільський центр, «інвестував» у свою громаду минулоріч більше 3 млн грн;

– Миколаївський центр зайнятості більше 4 млн;

– Сколівський центр зайнятості 12 млн грн.

Чому інвестував? Бо ці кошти взяті не з міського бюджету, а принесені зовні через дію грантової підтримки місцевому бізнесу. Але Центри зайнятості можуть збільшити удесятеро суми вливання. І всього лиш на всього потрібно сприяння з боку місцевої влади. Якщо влада на місцях виділить бодай годину, щоб розібратись як це працює, то буде очевидним, що кожна маленька громада має ресурс, який можна доволі швидко капіталізувати.

Проте, що діє така урядова програма знають всі очільники громад, сумнівів немає, але жоден з них не розглядає цю програму, як інвестицію, бо це маленькі суми. Так 150 тис грн чи 250 тис – це не так багато, але якщо ці кошти отримає бодай третина місцевих підприємців, ви уявляєте у яку фінальну цифру це виливається? Крім того, використовуючи грантову програму ми забезпечуємо фінансову стійкість громаді; підтримку та розвиток місцевому бізнесу; створюємо нові робочі місця.

До слова, в рамках цього подкасту, редакція виявила проблему: недостатньої поінформованості серед підприємницького середовища про різноманітні урядові механізми підтримки бізнесу у громадах. Попри численні інформаційні кампанії всередині самих громад мало хто знає про можливість отримання чверть мільйона за доволі простою схемою. Також, всіма героями подкастів озвучувалась ефективність “сарафанного радіо”. Як з’ясувалось  маленьких громадах більше працює і більше довіри викликає інформація із вуст у вуста. 

Про це іде у підсумковому подкасті спецпроєкту «Підприємницька сага: історії успіху, які працюють» з трьома очільниками місцевих центрів зайнятості, а саме: з п. О. Ладанівською (Новороздільська громада), п.І.Тимоцко (Сколівська громада) та з п.Р.Корецьким  (Миколаївська громада).

В Україні вже два роки як працює офіційний сайт програми єРобота. Там ви вожете обрати напрям і подати заявку на отримання гранту на офіційному сайті.

Також нагадуємо, що у кожному Центрі зайнятості вам безкоштовно наддадуть допомогу з написання бізнес-плану по урядовій підтримці, проконсультують і допоможуть пройти співбесіду. Тож не зволікайте, відкривайте свою справу вже сьогодні. Бо, як засвідчили гості наших етерів: попри кризовість цих часів – це час можливостей.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *