Колишній міський депутат Миколаївської міської ради, а нині діючий голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко, який є представником Європейської Солідарності, закидає нині діючій каденції депутатського корпусу Миколаївської громади, а також своїм однопартійцям, неправомірність дій щодо прийняття рішення про приймання майна від колишньої Миколаївської районної ради.
«Рішенням районної ради попереднього скликання (ред.: мова йде про рішення Миколаївської районної ради від 28 жовтня 2020 №554), одним з рішень – було вийти зі складу засновників, але рішення про передачу установ та майна не приймалось. Я хочу звернутись до депутатів об’єднаної територіальної громади на якій підставі ви приймали рішення, щоб увійти в склад засновників, якщо установа і майно не були ваші? Це щодо законності», – таку заяву зробив посадовець поширивши її мережею Інтернет.
Зауважу, що Михайло Лучечко, як депутат минулого скликання Миколаївської міської ради, 17 листопада 2020 року на засіданні 70-позачергової сесії Миколаївської міської ради VII скликання особисто голосував «ЗА» приймання майна Миколаївської районної ради у комунальну власність міста. З-поміж іншого, пан Лучечко проголосував за те,щоб будівля центру електрозв’язку, що по вул. Чайковського, 18 (ред.: більш відома як Укртелеком), а також новий автомобіль (ред: вартістю близько 1 млн грн), що перебував на балансі Миколаївського району також перейшли у комунальну власність міста.
Ставши головою Стрийської районної ради пан Лучечко змінив свою позицію і лобіює перехід, зокрема зазначеного майна, до Стрийського району шляхом внесення змін у рішення Миколаївської районної ради від 28 жовтня 2020 року №554, яким передбачалась передача майна до миколаївської громади.
Крім того, рішенням 4-ї позачергової сесії VIII скликання № 47, вже новообраний депутатський корпус миколаївської громади одностайно ухвалив рішення про вступ в склад засновників установ та підприємства колишнього Миколаївського району. З-поміж інших 26 присутніх депутатів «ЗА» це рішення одностайно проголосували депутати від Європейської Солідарності: Бачик Андрій, Верещинська Наталія, Оприск Микола, Оприск Микола Петрович, Оприск Тарас (голова фракції ЄС у міській раді), Стрипа Мар’ян.
Постає риторичне запитання у діях кого вбачає неправомірність пан Михайло Лучечко: у своїх, коли голосував «за» приймання майна району у комунальну власність міської ради Миколаєва чи у діях своїх однопартійців, які вболівають за розвиток та добробут громади інтереси якої представляють у міській раді?
Також додам, що наразі Стрийській районній раді, яку очолює пан Лучечко, не вистачає близько 37% коштів на забезпечення свого функціонування. Про це поінформував редакцію депутат районної ради Олег Держило.
«На погоджувальній нараді депутатських комісій району фінансистами була озвучена інформація про дефіцит коштів у бюджеті Стрийського району в обсязі 37%. Це орієнтовно кілька мільйонів, яких не вистачає Стрийському району до кінця року».
В ефірі радіо Розділля Андрій Щебель, міський голова Миколаївської міської ради зазначив, що з-поміж усього нерухомого майна, будівля центру електрозв’язку, що по вул. Чайковського, 18 на яку претендує Стрийська районна рада «має повний підготовлений пакет правовстановлюючих документів, що дозволятиме власнику, зокрема виставити дану будівлю на продаж. Укртелеком розташований дуже вигідно. В центрі міста, поряд ринок. Дуже вигідно його продати, скажімо під якийсь торговельний центр».
Також пан Щебель зауважив, що доходи від будівлі “Укртелекому” пораховані у видатковій та дохідній частині бюджету Миколаївської міської ради на 2021 рік
“Зараз на утримання нашої громади лягли установи, які раніше фінансувались з Миколаївського районного бюджету. Ми їх прийняли і відповідно на їхнє утримання щоб платити людям зарплату нам потрібний фінансовий ресурс. Ці кошти, логічно мають надійти, зокрема, від оперативного управління майном, що розташовується на території Миколаївської громади, тим паче Миколаєва. Якщо пан Лучечко запавняє, що ми не в праві скористатись майном, що розташовується у Миколаєві, я відповім – гаразд, але тоді нехай Стрийський район забирає ці установи на своє утримання, їх фінансує або ліквідовує. Цікава ситуація виходить: пан Лучечко пропонує забрати об’єкти, які дозволять громаді заробляти кошти, натомість скинути на наше утримання колишні районні установи. Хіба це управлінський підхід?”, – прокоментував редакції міський голова ситуацію.
Водночас, на рівні Верховної Ради та експертного середовища ведуть розмови про доцільність функціонування районних рад, оскільки вони частково дублюють функції обласної ради та органів місцевого самоврядування. Водночас, не лише Стрийська районна рада, але і низка інших, в межах України, відчуває дефіцит коштів на своє утримання.
Ірина Телька
Світлина з сайту Стрийської районної ради