Миколаївщина, Тростянецька ОТГ, Розвадівська ОТГ та Новий Розділ увійдуть до Стрийського об’єднаного району?

Проект формату майбутніх ра­йонів – їхню кількість та склад по кожній області і АР Крим – Мін­регіон направив на погодження до центральних органів виконав­чої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого са­моврядування. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

У відомстві зазначають, що карти майбутніх районів підго­товлені на основі пропозицій об­ласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоці­аціями і експертним середовищем та наголосили, що це є в своїй сукупності лише першим проек­тним документом, який ще зазнає змін в ході погоджень та попе­редніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.

Чому виникла необхідність зміни районного поділу?

Одна із причин – це величезні диспропорції параметрів існую­чих районів, які не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади. Для порівняння, найменший район в Україні за кількістю населення – Поліський, Київської області, в якому проживає 5622 населення (станом на 01.01.2019), найбіль­ший – Харківський з населенням 182 100 (станом на 1.02.2016).

Всього в Україні 490 районів. З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, 26 районів пов­ністю покриті об’єднаними гро­мадами, на рівень яких в рамках децентралізації владних повнова­жень перейшли майже всі повно­важення райдержадміністрацій та районних рад. Території 164 райо­нів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здій­снюють свої повноваження на мен­ше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утво­рено жодної ОТГ. Фактично, інсти­тут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.

В Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утво­реннями для організації на їх те­риторії, в першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність з мі­німальними затратами на її утри­мання. Послуги, які раніше гро­мадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єд­наних громадах, у Центрах надан­ня адміністративних послуг.

Мінрегіон

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *