Новороздільський ліцей ім.Труша визначився з профілем

Дорожньою картою, яку розробила та затвердила Новороздільська міська рада ще минулоріч, передбачається, що  з 2027 року в ліцеї ім. В.Труша будуть навчатись лише учні 10-12 класів. Всі решта 9 освітніх закладів стануть гімназіями і прийматимуть на навчання учнів з 1 по 9 класи.

Водночас, ліцей ім. В.Труша, виходячи з наявного кадрового потенціалу, визначився зі своїм академічним профілем на базі якого будуть фокусувати освітянські знання, а саме: хіміко-біологічний, математичний та українська філологія, прокоментувала головна освітянка Новороздільської громади Галина Панчишин.

«Академічний ліцей ім.В.Труша функціонуватиме з 2027 року. Це буде освітянська установа де навчатимутися діти лише 10-12 класів.  Тобто, це буде через три роки, а профілі потрібно затверджувати вже зараз. Тож, входячи з наявного кадрового потенціалу, ліцей визначився з профілями. Їх буде три: хіміко-біологічний, математичний та українська філологія».

Водночас, пані Г.Панчишин зауважила, що законодавство передбачає формування профілів ліцеїв виходячи з побажань та запитів як учнів, так і батьків. У Новороздільській освіті коментують, що з 2027 року, коли профільна школа на базі ліцею ім.В.Труша запрацює, допустимі коригування, але, вочевидь, не цілковита зміна профілю.

Нагадаємо, що на початку цього року Міністерство освіти і науки України затвердило пілотний проєкт з формування мережі ліцеїв в 9 областях: Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Чернігівській.

Відтак, Львівська область першою в Україні сформувала прогнозовану мережу академічних ліцеїв, зараз триває процес обговорення та остаточного затвердження мережі і профілів академічних ліцеїв. 

16 квітня у Стрию відбулась робоча нарада з керівниками органів управління освіти територіальних громад та директорами шкіл Стрийського району. Темою наради було обговорення профілів ліцеїв. Нараду провела заступниця директора Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олена Урдей.

Під час наради було зауважено, що одним із визначних факторів при створенні ліцеїв є демографія, адже у старшій профільній школі (10-12 класи) на паралелях має бути не менше як два класи і три профілі.

Центральна світлина з мережі Інтернет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *