Резонанс: реальна небезпека для миколаївчан, що мешкають неподалік Лисої Гори – проблему вирішують

Це матеріал про реальну небезпеку, яка нависла у буквальному розумінні над мешканцями Миколаєва, будинки яких примикають до підніжжя Лисої Гори.

На висоті звивистого пагорбу нависили кам’яні брили декілька тонн кожна, які кожної хвилини можуть відколотися та скотитися долілиць, змітаючи на своєму шляху житлові будинки.

Коли я на власні очі побачила цю небезпеку мені стало лячно. Та ще більше стало моторошно від того, що під скелями живуть цілі родини, з дітьми. Розганяючись під дією кінетичної енергії брили, у буквальному розумінні, просто прокладуть ще одну дорогу містом, формуючи її з будівель та майна, які можуть змести на своєму шляху. Та найстрашніше те, що можуть постраждати люди.

Пан Зеновій, місцевий мешканець, який підійшов до фахівців, що обстежували цю місцину днями, у коментарі редакції зауважив, що ціла вулиця живе у суцільному страху практично щодня. 

«Якщо брили відколються вдень, то це ще півбіди. Будуть зруйновані будинки та майно, але люди вціліють бо на роботі, а діти в школі. Але уявіть собі якщо це буде вночі, коли ми всі будемо спати».

Спеціалісти компанії «Подільськвибухпром», які приїхали на запрошення заступника Івана Буги, оглянувши каміння, були вкрай стривожені. Адже, самі брили – піщаної породи.

«Зараз зима. – зауважив директор Олексій Нісходовський – Будуть морози та відлиги, дуже багато вологи. Все це вимиває породу та ще більше робить нестійким опору цих брил».

Те, що брили відколються сумнівів  у спеціалістів немає і станеться це, як вони запевняють, найближчим часом.

«Нам вже приходилось виконувати такі роботи. Але такої складної ситуації ми не бачили. Тут дуже крутий та високий схил. Основа, на якій тримаються брили – можна сказати крихка. Це піщаник. Діяти треба дуже швидко. Відлік на дні», – додав пан Нісходовський.

Іван Буга, заступник міського голови, фактично тримає «кулаки» та сподівається, що ці спеціалісти не відмовляться, як всі попередні, яких упродовж року намагалась залучити міська рада.

«Це по рахунку, мабуть, п’ята чи шоста команда фахівців, які приїжджають сюди. Спершу, у телефонному спілкуванні, більшість погоджувалась та запевняла, що готова взятись до виконання роботи. Але коли виїжджали на місцевість, то складність зростала в рази, як і небезпека. Тож і відмовляли нам. Така прикра ситуація тягнеться з весни», – коментує І.Буга.

Що кажуть МНСки?

Мене особисто вражає реакція обласного підрозділу Міністерства надзвичайних ситуацій. Оскільки, це справді надзвичайна ситуація, яка може спричинити людські смерті і яка є складною до виконання, то здавалось би саме рятувальники мали б зреагувати та взятись до негайного її вирішення. Але все, на що спромоглись рятувальники – це написати відповіді у формі листа, де рекомендовано міській раді шукати організацію, що візьметься за виконання такої роботи. Все як у відомому прислів’ї: порятунок потопельника – справа рук самого потопельника.

І здається, пану Бузі вдалось досягнути порозуміння з «Подільськвибухпром», які, до слова, підривали для ПрАТ Миколаївцемент нещодавно недіючий 100-метровий комин. Також сьогодні,17 грудня, на місце виїжджали геодезисти, які зробили необхідну відеозйомку, щоб інженери у подальшому змогли розробити проєкт за яким або брили роздроблять, або зафіксують у такий спосіб, щоб не було небезпеки.

Депутати на ці цілі заклали до 300 тисяч гривень в бюджеті.

Ірина Телька

2 коментарі

  1. На Миколаївцементі нема і ніколи не було доменних печей.. виправіть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *