«Процес ліквідації району розпочався давно», – коментує редакції ВІСТЕЙ депутат районної ради Ярослав Муха. «Спершу перенесли військкомат у Жидачів, поштовий вузол – теж до Жидачева, потім зв’язок Укртелекому перенесли до Стрия, потім прокуратуру – до Золочева, далі суд – у Пустомити. Тобто, ті інституціональні речі, які утворюють районний центр, їх уже немає. Район – це не просто слово. По суті у нас нічого немає. З чим ми сьогодні залишились? З однією районною лікарнею?
Перші заяви про необхідність переформатування Миколаївського району почали розглядатися з кінця 2000-х років. По факту підготовка до адміністративно-територіальної реформи розпочалась дуже давно, а не зараз. Ніякого опору не чинилось тодішньою районною радою. Яворівський район воював на відміну від нас за своє місце і їх не ліквідовують.
Крім того, є такий фактор як економічна складова, який теж суттєво вплинув на дану ситуацію. Те, що з Миколаївського району пішла така компанія як Lafarge, (ред.: яка була у свій час власником Миколаївського цементного заводу) і відповідно це суттєво позначилась на доходах районного бюджету. Крім того, великий сірчаний комбінат, який функціонував в околицях Нового Роздолу також припинив свою роботу та ряд інших великих бюджетоутворюючих підприємств зменшили відрахування до бюджету Миколаївщини.
Наступний фактор, який теж суттєво вплинув на ліквідацію Миколаївського району – це територіальний показник. Коли у Миколаївському районі утворили Тростянецьку об’єднану громаду, то вже тоді було зрозуміло, що район доживає останні дні. Згодом і Розвадівська ОТГ була створена.
Тут нічого додати. Коли весь твір написаний, то нам залишається поставити лише крапку», – підсумував депутат Ярослав Муха.