Тариф на газ для населення буде суттєво меншим, а на постачальників очікує перевірка

Про це поінформував керівник уряду Денис Шмигаль за підсумками сьогоднішньої наради за участі операторів ринку.
Кабмін запропонував два варіанти для виходу з ситуації високих тарифів на блакитне паливо. Перший, зокрема, передбачає “тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – зауважує Д.Шмигаль.
Другий підхід, який пропонує державна компанія «Нафтогаз», — це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ. Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців.
Водночас, в уряді інформують, що НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.
Варто зауважити, що найвищий тариф на газ в Україні у січні має Львівенергозбут – 10,8 грн за кубометр.

 

1 коментар

  1. Найчастіше населення застосовує саме двозонний тариф, адже денний тариф не перевищує звичайного, а нічний удвічі менший. Тож в будь-якому випадку місячний платіж за двозонним тарифом буде меншим, ніж за звичайним. До тризонного обліку потрібно підходити уважніше. Слід аналізувати власне погодинне споживання за трьома зонами доби, адже тариф у піки буде більшим за звичайний в 1,5 ра f0 зу. Без відповідної оптимізації графіка навантаження, можливо, навіть доведеться переплачувати порівняно із звичайним тарифом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *