Коли ти є учасником двох сесійних рад у різних містах ти маєш чудову нагоду порівняти як працюють міські ради, що територіально межують між собою. Я веду мову про Новороздільску та Миколаївську міські ради. В роботі обох є багато спільного – це, до прикладу, запальні дискусії між депутатами, щодо розподілення коштів на ті чи інші проєкти. В принципі – це стандартна картина у будь-якій раді, якщо мова заходить про розподіл грошей місцевого бюджету. Але є і відмінності, які різко впадають у вічі.
Цікавий показник організації роботи
На минулій сесії Миколаївської міської ради, яка відбулась 17 червня, до порядку денного було включено близько сорока питань. Чи це багато? Так, це дуже багато. Більшість з них стосувались земельних проєктів, які потребували схвалення чи відмови депутатами. Тому спершу депутати миколаївської міської ради розглядали питання, які стосувались господарки міста чи соціальних програм. На це було затрачено не більше двох годин. Решта часу – присвятили розгляду земельних рішень. Так що обідньої пори Миколаївська міська рада завершила свою роботу.
Постає питання: і що тут особливого? Річ у тім, що аналогічну кількість питань у сусідній Новороздільській міській раді зазвичай депутати розглядають до вечора. Як правило сесія починається о 10.00 і завершується майже 18.00. Чому так? Як засвідчила робота Миколаївської міської ради виявляється більшість депутатів відвідують депутатські комісії де опрацьовують заздалегідь питання, які виносяться на розгляд сесії. Тому, під час роботи ради практично вже по кожному питанню є сформована думка. Новороздільска міська рада у цьому відношенні шкутильгає. Є кілька винятків у роботі комунальної комісії, яка працює на повну потужність. Решта – або не відбуваються через відсутність кворуму (депутати просто не приходять на засідання), або місяцями не збирається, бо деякі новороздільські обранці, що у статусі депутата, перебувають постійно за кордоном у своїх справах.
Власне у цьому відношенні Миколаївська міська рада випереджає свою сусідку і по прийнятих рішеннях, і по більш якісній організаційній роботі, а відтак є результат: залучення мільйонів на господарку та оновлення інфраструктури Миколаєва, капітальний ремонт доріг, проведення освітлення, добротне фінансування для громадських організацій. Тут варто зауважити, не кожна міська рада, з населенням 14 тисяч осіб може похвалитися, що скерувала на розвиток молоді, культури та спорту більше півтора мільйона гривень.
Миколаївчани, по факту організації та відношенню до виконання своїх обов’язків перед громадою, є, свого роду, форвардами у порівнянні зі своїми сусідами – новороздільцями.
Ірина Телька